Castel Rally ClassicShow Clasament MEDIA Program Stiri Parteneri

Arhiva - 2018 - Clasament

Rezultate finale (comunicate de Comisia Sportiva RCR)

Clasament General
Locul I - Hatisi Mihai / Hatisi Mihaela (Ford Capri - 1970)
Locul II - Hiver Cristian / Hiver Aurelia (Austin Healey 3000 MKII BT7 - 1961)
Locul III - Casuneanu Ionut / Socariciu Cornel (Volkswagen Käfer - 1972)

Categoria E (fabricate intre 1951-1960)
Locul I - Hanea Silviu / Constantin Adrian (MG A - 1960)
Locul II - Varga Andras / Sodarne Zsiros Ilona (Skoda Felicia - 1960)
Locul III - Stefan Mera / Gyarmati Stefania (Volvo PV 444 - 1947)

Categoria F (fabricate intre 1961-1970)
Locul I - Hatisi Mihai / Hatisi Mihaela (Ford Capri - 1970)
Locul II - Hiver Cristian / Hiver Aurelia (Austin Healey 3000 MKII BT7 - 1961)
Locul III - Marinescu Stefan / Radulescu Mirela (Opel Rekord - 1967)

Categoria G (fabricate intre 1971-1980)
Locul I - Casuneanu Ionut / Socariciu Cornel (Volkswagen Käfer - 1972)
Locul II - Hatisi Mihai jr. / Ionescu Catalin (Ford Escort - 1973)
Locul III - Blaj Gabriela / Fazekas Adrien Emese (Mercedes Benz Benz - 1972)

Categoria H (fabricate intre 1981-1988)
Locul I - Rus Ioan Daniel / Egry Ianos (Mercedes Benz W124 300D - 1986)
Locul II - Baczoni Attila / Baczoni Csongor (Audi Coupe GT - 1986)
Locul III - Camil Aliman / Alina Aliman (BMW E30, 318i - 1987)

Ladies Trophy
Locul I - Blaj Gabriela / Fazekas Adrien Emese (Mercedes Benz Benz - 1972)

Trofeul Dacia
Locul I - Popescu Mihai / Popescu Georgia (Dacia 1100 - 1970)
Locul II - Vulpe Mihai Ciprian / Catana Razvan Constantin (Dacia 1310 Break - 1989)
Locul III - Craiu Catalin / Matei Andra (Dacia 1300 - 1976)

Cupa VW
Locul I - Casuneanu Ionut / Socariciu Cornel (Volkswagen Käfer - 1972)
Locul II - Adrian Dinca / Ionut Liviu Trocea (Volkswagen Fastback (Type 3) - 1971)
Locul III - Airinei Alexandru / Stefanescu Amalia (Volkswagen Käfer - 1965)

Newbie Cup
Locul I - Adrian Dinca / Ionut Liviu Trocea (Volkswagen Fastback (Type 3) - 1971)
Locul II - Plamadiala Ioan / Fintinari Vadim (Mercedes Benz 190E (W201) 1992)
Locul III - Calian Septimiu / Victoratos Lucian - Corvette C3 - 1970

Categoria Invitati (an de fabricatie dupa 1989)
Locul I - Plamadiala Ioan / Fintinari Vadim (Mercedes Benz 190E (W201) 1992)
Locul II - Vulpe Mihai Ciprian / Catana Razvan Constantin (Dacia 1310 Break - 1989)
Locul III - Jucan Vlad Paul / Miron Ilinca (BMW E34 520i - 1993)

Premiu special - Magyar Veteran Barati Kor
Premiu special 1/100 - Varga András / Sodarne Zsiros Ilona (Skoda Felicia - 1960)
Cel mai tanar copilot - Stefan Mera / Gyarmati Stefania - Volvo PV 444 - 1947
Cea mai mica cilindree - Dobre Dragos / MARTINIUC Andrei - Fiat 850 - 1967
Cea mai veche masina - Stefan Mera / Gyarmati Stefania - Volvo PV 444 - 1947
Vehiculul venit de la cea mai mare distanta - Stefan Mera / Gyarmati Stefania - Volvo PV 444 - 1947 - Suedia
Best of show - Calian Septimiu / Victoratos Lucian - Corvette C3 - 1970
Premiu special - Echipa de arbitrii


Clasamente:
- Clasament general - Castle Rally 2018
- Clasament Trofeul Dacia - Castle Rally 2018
- Clasament Invitati - Castle Rally 2018
- Clasament Categoria E - Castle Rally 2018
- Clasament Categoria F - Castle Rally 2018
- Clasament Categoria G - Castle Rally 2018
- Clasament Categoria H - Castle Rally 2018

Arhiva - Galerie de imagini